Krátke články od P.P. Kysuckého a od iných autorov

Zločinecká podstata zdravotníctva v tržnej ekonomike


Súčasná kríza okolo koronavírusu odhalila donaha zločineckú podstatu celého systému zdravotníctva v slobodnej tržnej ekonomike, ako je napr. aj tá Slovenská ekonomika.

Spýtam sa na začiatku :
- Ako je možné, že ja sa vyliečim prirodzenými a prírodnými metódami z chrípky tak asi za 2-3 dni a s liekmi od lekára sa liečim 2-3 týždne?
- Ako je možné, že som písomne ponúkol Ministerstvu zdravotníctva SR, nech mi dajú 100 pacientov a ja ich vyliečim do 5-10 dní (podľa náročnosti) a že nikto určite nezomrie, ale Ministerstvo odpovedalo, že ich moja ponuka NEZAUJÍMA??
- Prečo lieky, ktoré kupujeme v lekárňach majú tak nízku liečivú schopnosť, že ja s mojimi primitívnymi liečebnými metódami sa vyliečim asi 5 krát rýchlejšie na chrípku, ako s liekmi od lekára?
-  Mal som dlhoročný problém s ramenom. Údajne veľmi dobrý ortopéd v Žiline mi povedal a na monitore nejakého prístroja mi ukázal, že mám nejaký kalcinát a ten sa má operovať. Spýtal som sa, aká bude cena operácie. Povedal 880 EUR. Ja som na to, že mu navrhnem zmluvu, že mu zaplatím o 50 % viac, ale keď ma po operácii bude rameno aj ďalej bolieť, že mi vráti peniaze. Nesúhlasil…. Navrhol som mu zmluvný príplatok 100 %…. Ani s tým nesúhlasil… a veľmi milo mi vysvetľoval, že oni nie sú podnikatelia, že ja nerozumiem, ako funguje zdravotníctvo…. Poslal som ho do riti, že on sám neverí svojej operácii, tak sa určite nebudem operovať….. a odišiel som a nikdy som sa už k nemu nevrátil. Potom som rozmýšľal, čo s tým budem robiť. Pravú ruku som mohol zdvihnúť tak max. na úroveň ramena. A tak som pravou rukou začal hrať ping-pong…... Pravidelne asi 3 krát do týždňa. Asi pol roka som trpel ako kôň a potom odrazu všetka bolesť prešla…… A odvtedy už asi 7 rokov ma nebolí nič.
Ale ten „mäsiar“ by mi rozrezal rameno pre nič..?? A jemu by to samozrejme bolo úplne jedno!

Prečo sú lekári a farmaceuti teraz také svine? Čo sa stalo? Ja osobne neverím žiadnemu lekárovi a žiadnemu lieku. Je jasné, že je to prehnané a určite je veľa schopných lekárov, morálne vynikajúcich lekárov, je určite aj veľa dobrých a účinných liekov…. Ale ten zvyšok je to, čo Vás zničí!
V knihe Obroda Slovanov od P. Kysuckého sa podrobne analyzuje, prečo zdravotníctvo nie je možné riadiť princípmi slobodnej tržnej ekonomiky. Prečo? Pretože v slobodnej tržnej ekonomike je zisk to hlavné. Ak teda lekári majú málo pacientov, tak majú malé platy. Ak lekárne predávajú málo liekov, tak majú malé zisky. Teda ak lekárne predávajú málo liekov, tak nadnárodné farmaceutické spoločnosti majú malé zisky. To isté platí aj na ľudových liečiteľov – ak majú málo chorých, schopných platiť, tak majú malé zisky…. Chápete? Priemerní ľudia určite nie do hĺbky problému.

Prečo je napr. vo Švajčiarsku, ktoré má podstatne staršie obyvateľstvo ako Slovensko, údajne až 3 krát menšia spotreba liekov, ako na Slovensku? No preto, pretože Švajčiari nie sú takí hlupáci ako Slováci a vedia, že lekári aj farmaceutické spoločnosti klamú a nechcú ich liečiť, ale chcú ich obrať o peniaze!

Však si pozrite, aké majú mesačné zisky rôzni špecialisti a aj obvodní lekári! To vás jeebbne….., keď to zistíte! Ale to nie sú len lekári a farmaceuti, to sú teraz v čase novej koronakrízy aj mikrobiológovia, vedci, akademici, profesori…. Všetko je to jedna MAFIA, ktorá ide po svojom zisku. Na tuposti tejto  novej vládnej koalícii a aj nereagujúcej opozícii, mozgovo nedostatočných „jelít“, skolabuje slovenská ekonomika. A logicky nakoniec aj títo zdravotnícki „cudzopasníci“, aj keď až tak ďaleko ich myslenie „zločinca“ nesiaha.
A naopak, aké majú relatívne nízke platy skutočne vynikajúci lekári pracujúci v štátnych  nemocniciach? Aj poctivci obvoďáci…. Väčšinu peňazí „zožerú“ títo vyžierkovia… slobodne tržne podnikajúci….!!! Ale je to zložitejšie a ja by som urobil „vietor“ aj v štátnych nemocniciach, kde sa strácajú peniaze!
Takže stručne k veci, teória je detailne vysvetlená v samostatnej dosť rozsiahlej Kapitole 41 – Nové Slovanské zdravotníctvo, v knihe Obroda Slovanov, autor P.P. Kysucký.
Zdravotníctvo nesmie byť riadené na princípoch slobodnej tržnej ekonomiky. Zdravotníctvo nemôže byť riadené ani princípmi tržnej ekonomiky, hoci štátne centrálne riadenej…. Tak, ako demokracia a slobodna tržná ekonomika je KATASTROFA vo všeobecnosti, tak zdravotníctvo riadené týmito absolútne mylnými princípmi je „schizofrénia“ celej spoločnosti a štátu!! Ste blázni všetci, ak si myslíte, že čím viac zaplatíte, tým budete zdravší….!! Presne naopak! Čím viac zaplatíte, tak tým viac sa táto „chobotnica“ okolo Vás obvinie … a nepustí vás …. určite už nebudete zdraví… však od koho dostanú peniaze …. ak nie od takých hlupákov, ktorí platia a nemyslia?!
Zdravotníctvo musí byť riadené na úplne iných princípoch. Opakujem, podrobne je to navrhnuté v knihe Obroda Slovanov. Krátka ukážka na tomto vebe je skutočne len informačná.

Urobte mňa ministrom zdravotníctva SR a do 4 rokov ručím, že dosiahnem toto :
- Zníženie nákladov na zdravotníctvo o 50 %
- Zásadné zvýšenie celkového zdravia populácie
- Slovenskí lekári sa stanú žiadaní v zahraničí, pretože na Slovensku ich bude prebytok
- Lekári a pacienti sa budú vzájomne uznávať a počúvať na princípe Slovanskej hierarchie

Je jasné, že ani koalícia a ani žiadna opozícia toto „teraz“ neurobí. Vo vedeniach všetkých politických strán sú tak hlúpi ľudia, že vôbec nedokážu chápať, čo píšem. Ale hlavne títo hlúpi politici, ktorí nemajú  komplexné všeobecné vzdelanie, sa spoliehajú na nejakých odborníkov…? Však politik v demokracii rozhoduje! Alebo nejakí…., nikto ich nepozná…. ktorí nenesú za svoje rozhodnutia žiadnu zodpovednosť!!?? Človek, ktorý je úzky špecialista napr. na právo, ekonomiku…. bez dôkladného všeobecného vzdelania aj v oblasti filozofie, náboženstva, psychológie, matematiky, fyziky, chémie…. dejín Slovanov a Slovenska, absolútne nemá čo hľadať vo vrcholných mocenských štátnych pozíciách….  Ale však nemorálnych „pseudo-odborníkov“ je vždy min. 5-10 krát viac, ako morálnych. Myslíte si, že nejaký morálny lekár pôjde proti svojej komore a proti ostatným lekárom…..?? Nemôže…. Táto MAFIA by ho zničila…. Preto len „politici-mocnári“, ktorí majú dostatočne kvalitné všeobecné vzdelanie a silu DUCHA, dokážu rozumne vládnuť…… Súčasná koalícia aj opozícia sú rovnakí – hlúpi a nevzdelaní... Je jasné, že všetci títo EU „demokrati“ pôjdu proti mne… Serem na nich!
Ale čas sa odpočítava….. V Kap. 43 je jasne určené, aké šoky a „revolúcie“ budú skoro….. Preto netešte sa vy myslením jednoduchí nevzdelanci, teda potenciálne myslením stále možní zločinci…. Nerozumiete zasa, čo som napísal? Je to len logické, ak ste vzdelaním a múdrosťou priemerní ľudia….. Učte sa, učte sa, učte sa, …. ako hovoril Lenin. Nie som nejakým vyznávačom Lenina, ale s týmto s ním súhlasím... a on sa preslávil týmto výrokom.

Dňa 12.4.2020
Ing. Pijak Pavol
predseda OZ


Poznámka, 14.4.2020 :
Určite si pozrite toto vynikajúce video : https://youtu.be/T2DbD0xKPkE?t=36

Súčasná prevencia proti koronavírusu je hlúposť!
6.4.2020

Prečo súčasní politici robia tak zásadne chybné preventívne opatrenia? Prečo nechápu, že takto zničia ekonomiku? A aká správna má byť prevencia? Odhaľme najskôr princípy…!!

 

Základné zákony platné v tomto vesmíre sú Dualita a Hierarchia. Všetky iné zákony sú len podmnožina týchto dvoch zákonov. Tieto dva základné zákony platia v matematike, fyzike, chémii, biológii,.... psychológii a psychiatrii, aj v politike, ekonomike...... Vo všetkom platia, na čo si len pomyslíte, teda aj v myslení človeka.

 

Takže čo hovorí Dualita v prípade prevencie? Dualita znamená, že všetko má svoj protiklad – či už typu boja protikladov, alebo typu kompenzácia a vyvažovania (Nechcem ísť do filozofických podrobností.) Prevencia musí byť tiež duálna. Ak nie je duálna, tak je chybná. Súčasná prevencia je však len jednostranná, je len pasívna – odporuje dualite!! Ľudia sa chránia karanténou a rúškami a respirátormi, maskami, rukavicami, špeciálnymi oblekmi .… dezinfekciou. Je to len ochrana. Je to len pasívna prevencia. Aká je duálne opačná prevencia? Čo je opak pasivity? Opak pasivity je aktivita. Čo by malo byť tá aktívna prevencia? Ak je pasivita ochrana, pred vírusom, tak aktívna prevencia musí byť opak, teda nie ochrana a obrana, ale útok. Ako útočiť na vírus? No tak, že sa snažíme vírus zneškodniť, zabiť ho. Teda pasívna prevencia je karanténa, rúška, dezinfekcia ... – nedostať vírus do tela a duálne opačná aktívna prevencia je naopak boj s vírusom v tele a teda zabiť vírus, takželiečebná aktívna prevencia.

 

Máme na Slovensku v súčasnosti nejakú aktívnu prevenciu? Nemáme! Realizujeme nejaké aktívne preventívne postupy proti vírusu? Nerealizujeme. Prečo?

 

Neviem, prečo sú kompetentní, ktorí sú za to platení, takí neschopní? Predstavme si len, akí nevzdelaní ľudia sa dostali na pozície moci v štáte, keď nechápu tak základnú vec – dualitu.

 

Všetci merajú zvýšenú teplotu? Ale však zvýšená teplota je až vtedy, keď nákaza prepukne, ale predtým tento človek cca 14-30 dní veselo roznášal nákazu okolo seba. Dokonca sú ľudia, ktorí dlhodobo roznášajú nákazu a nemajú žiadne príznaky, ani teplotu. A to vedia všetci…. Ale nič, žiadne aktívnepreventívne opatrenia sa nerobia! Nechápem? Ale hlavne sú údajne zdokumentované prípady, že sa nakazili ľudia na Sibíri, alebo Eskymáci na severe Kanady a inde v absolútne odľahlých oblastiach, ktorí nemali absolútne žiadne kontakty a ľuďmi…! Chápete? Preto je jasné, že tento vírus sa šíri aj vzduchom a vetrom. Kde zaveje vietor, tam máme tento vírus.

 

Je jasné, že súčasné pasívne opatrenia sú absolútne nedostatočné! To tí „velitelia“ nášho štátu (a potom lekári, biológovia, docenti a profesori... iné „hlavy pomazané“) sú skutočne tak nevzdelaní diletanti?

 

A k tomu pristupuje aj genetika. Za socializmu nám tu Západ vypúšťal rôzne choroby, ako napr. mandelinky na zemiaky, mor ošípaných…. A nevieme čo všetko iné ….. Takže my ľudia z bývalých socialistických štátov sme podstatne imúnnejší na takéto vírusové ochorenia, ako ľudia Západu. My zo socialistických štátov sme nerobili takéto „svinstvá“ ich obyvateľom. Ale ako sa to teraz otočilo proti nim samým? Ako sa na Slovensku hovorí : „Kto druhému jamu kope, sám do nej padá.“ Pozrite si počty nakazených a mŕtvych napr. v Taliansku a na Slovensku. Však na slovensku ešte nikto nezomrel?? Prečo? …. A myslím si ešte, že v tom hrá rolu aj genetika a my Slováci sme hlavne geneticky Slovania, teda haploskupina R1a!!

Preto my Slováci sa nemáme čoho báť! Naopak, bojme sa takých nevzdelancov a somárov, ako je súčasná nová vláda. A aj súčasná opozícia – ktorí schvaľujú mylnú jednostrannú pasívnu prevenciu, sú spoluzodpovení za obrovské ekonomické strany a škody!! Ale teraz hlavne koaličnínevzdelanci s Matovičom na čele zničia ekonomiku!!

 

Aká by mala byť teda aktívna prevencia, ktorá rieši tento problém a nedostatok pasívnej prevencie? Však ako píšem, zabíjať vírus. Teda masovo sa musia zaviesť také opatrenia, ktoré budú zabíjať vírus. Zabíjanie vírusu je teda preventívne liečenie všetkých, bez rozdielu, či majú nejaké príznaky, alebo nemajú.

 

Pán Pellegríny viac krát v médiách povedal, že na tento koronavírus neexistuje liek! Nezmysel. Existuje veľa liekov a dokonca sú veľmi lacné!! Preto opakujem, ja neverím ani SMER-u (je tam tiež množstvo doslova hlúpych ľudí), ani ostatným opozičným stranám a už vôbec súčasnej vláde….

 

Ja som zaslal Ministerstvu zdravotníctva SR dva krát ponuku, ako aktívne preventívne liečiť všetkých lacnými prírodnými a prirodzenými látkami.

 

Ale nakoniec mi 26.3.2020 zaslali z ministerstva túto odpoveď:
Vážený pán Pijak, ministerstvo zdravotníctva odpovedalo 2x na Vašu emailovú komunikáciu /otázky dňa 3.2.2020 vo veci "úmrtnosti/smrteľnosti" na COVID-19, následne dňa 13.3.2020 o 14.50 vo veci ponuky na prevenciu a liečbu a Váš list prijatý dňa 16.3.2020 sme zobrali na vedomie. Vzhľadom na fakt, že Vaša ponuka nie je pre nás relevantná tak z odborného hľadiska, ani z etického, považujte túto odpoveď z našej strany za konečnú.“

 

Takže takto….. Klamú, nezaslali žiadnu inú odpoveď ako túto jedinú. A túto odpoveď zaslali až potom, keď som začal masovo mailami oslovovať a informovať obecné úrady, z ktorých určite dostali odozvu. Takže toto ministerstvo sú klamári!! Ale hlavne som im v druhom liste navrhol, že nech vyskúšajú moju komplexnú liečebnú metódu aspoň na 100 chorých a že som si istý výnimočným úspechom!! Môj známy prišiel zo zahraničia a už dopredu vedel, že má koronavírus. (Tak bol aj diagnostikovaný na Slovensku.) Hovoril, že má teplotu 40°C. No neveril som mu, možno len 39°C, ale psychóza je veľká…. Po zahájení liečby mojou metódou, bol zdravý za 3 dni?! Určite asi ešte nie úplne, ani u obyčajnej chrípky to tak nie je. Ale hovoril, že sa tak cíti, že by už mohol ísť hrať futbal….

 

Zdravotníctvo v tržnej ekonomike je samozrejme tržné a teda cieľom tržného zdravotníctva je zisk…. Takže demokratické tržné zdravotníctvo funguje tak, že lieči, ale nemá skutočnú motiváciu vyliečiť, však oni potrebujú zákazníkov, ktorí platia a nie, aby boli všetci zdraví?! Sú to capy v záhrade ... A tak sa asi stalo, že po 30 rokoch teraz títo tržní lekári asi skutočne absolútne nevedia, aké sú jednoduché, pritom lacné, ale veľmi účinné prírodné a prirodzené liečebné metódy! Alebo možno je to jednoduchšie tak, že ak lekári a farmaceuti nebudú mať z toho zisk, tak načo riešiť „aktívnu prevenciu“?! Nech zomrú….. Sú „demokratickí slobodní, tržne-ziskovo sa chovajúci“ lekári a farmaceuti nepriatelia národa? Ja tvrdím, že určite!

 

Ale opakovane týmto listom vyzývam Ministerstvo zdravotníctva SR, dajte mi 100 chorých na koronavírus, medzi nimi vyberte 10 s ťažkým stavom choroby. Ja garantujem, že 95 z nich vyliečim veľmi lacnými prírodnými a prirodzenými látkami do 10 dní!! Prijme ministerstvo túto moju výzvu? Na 99,9 % nie! Pretože oni vedia, že koronavírus je len trochu horšia chrípka. Ale hlavne … hlavne… predstavte si, že celý národ sa dozvie, aké jednoduché až primitívne a hlavne lacné liečebné metódy sú proti chrípkam a koronavírusu …. a ! Však lekári a hlavne farmaceutické spoločnosti nezarobia??!!

 

Vrátim sa k prevencii. Takže ak chýba aktívna masová prevencia liečenia všetkých, tak pasívna prevencia nič nevyrieši!! Opakujem, tieto pasívne doslova šokové a drakonické preventívne opatrenia sú úplne zbytočné!! Nákaza sa vždy vráti!! Nebude celá planéta sterilná!

 

Rozmer vírusu je cca 100 nano metrov…. Teda 0,1 mikro metra… Viem, že priemerní ľudia vôbec nerozumejú matematike! A preto sú aj takí hlúpi!! Teda ak sa šíri vetrom a vo vetre prežije až 30 dní, tak všetky súčasné filtre sú na ho …!

 

A čo sa stalo pri takej zásadnej nevzdelanosti súčasných slovenských demokratických politikov? Ekonomika sa rúti do záhuby. Slovensko nie je veľký štát ako Čína, Rusko, Nemecko.... Nám nikto nepomôže. My musíme mať schopných vodcov a nie takých nevzdelaných „demokratov“ a „divadelníkov“.

 

Po 2 týždňoch šialenej karantény a šitia rúšok na obecných úradoch .... firmy začali krachovať. Hlavne akých ekonómov a analytikov a odborníkov tam v Bratislave tí „demokrati“ majú, ak nechápu základný princíp slobodnej tržnej ekonomiky, že firmy sú „relatívne“ slobodné…? Teda ak majú strach, vznikne psychóza, tak slobodne sa rozhodnú a prestanú platiť faktúry...! Chápete? Firmy v súčasnosti prestali platiť svoje faktúry. Prečo by ich platili, keď sa každý v demokracii chce zachrániť sám na úkor toho druhého? Tu nastupuje funkcia druhého zákona tohto vesmíru a to Hierarchie. Ak niekto chápe fungovanie Hierarchie, tak okamžite odhalí, čo sa bude ďalej diať..…!

 

Som si istý, že nikto z tých súčasných „demokratických“ vodcov na Slovensku absolútne nechápe fungovanie ani Duality a už vôbec Hierarchie. Ako sa môže stať, že na pozície moci sa v demokratickom štáte dostanú takí neschopní ľudia? A tiež sa obklopia doslova totálne nevzdelanými hlupákmi – údajnými odborníkmi a analytikmi?

 

Ako teda zachrániť naše slovenské hospodárstvo a firmy. Okamžite zaviesť masové aktívne preventívne opatrenia. Teda vo všetkých firmách, úradoch, v rodinách .... sa zavedie nútené požívanie prírodných látok, ktoré sú veľmi lacné a veľmi účinné proti koronavírusu, ako aj proti iným vírusom. Predtým treba zaistiť dostatočné množstvá daných látok na vládnej úrovni, pretože ináč sa okamžite vypredajú a ich cena výrazne narastie.

 

Po zavedení a masovej informovanosti verejnosti, čo majú pravidelne užívať, ako sa stravovať .... sa okamžite výrazne zmiernia pasívne preventívne opatrenia.

 

Tie „náhubky“ (rúška) na ústach sú absolútne nefunkčné! Však nezachytia žiadny vírus – ktorého rozmer je len 0,1 mikro metra. A že chránia ostatných? Totálna hlúposť. Ak niekto nakazený má aj takýto „náhubok“ tak aj tak sa nezníži množstvo uvoľnených vírusov do atmosféry ani o 1 %!! Chápte, ani o 1 %. Len sa posunie dynamika a krivka šírenia asi o 1 hodinu? Pretože ak nakazený kýchne, hoci len raz za hodinu do rúška, tak všetky údajne zachytené kvapôčkové formy nákazy, ktoré sa predtým zachytili na tých látkových „náhubkoch“ (rúškach) sa odrazu uvoľnia von! A potom sa vetrom slobodne šíria hoci aj na Sibír!! Ha, Ha…… Sú tí ľudia ale hlúpi!

 

Ďalej. Je jasné, že ak sa liečba nakazeného začne úplne na začiatku, pri nakazení, keď ešte dotyčný ani len netuší, že je nakazený, tak sa dotyčný vylieči ľahko a s malými dávkami liečivých látok. Na kvantite záleží!! Čím viac jednotiek vírusu má človek v tele, tým pokročilejšie štádium choroby, tým ťažšia liečba. Teda princíp je jednoduchý. Aktívne preventívne liečiť všetkých a to lacno a prírodnými látkami…. Ale viete, … potom v zime asi nebude už nikto chorý na chrípku….? A čo biznis pre lekárov a farmaceutické spoločnosti?

 

Mimochodom z pohľadu duality a hierarchie je slovenské „demokratické“ zdravotníctvo principiálny omyl. Aj všetky reformy zdravotníctva sú duálne a hierarchicky „strašidelné“ omyly.

 

Medzi tým však musí vláda okamžite riešiť rozbiehajúcu sa platobnú neschopnosť, skôr platobnú neochotu súkromných firiem. Príklad u pána Orbána v Maďarsku majú. Ja by som vedel vymyslieť aj iné a lepšie... Ale oni v Bratislave majú plno odborníkov a analytikov....?

 

A čo ale chcú robiť, keď sa na internete všade píše, že na jeseň sa koronavírus vráti?! Ja si tiež myslím, že sa vráti. Teda som si tým istý!!

 

Ešte na záver, prečo je tu na tejto planéte neustále taký chaos. Tieto dva základné zákony platia aj na náboženstvá. Ak vyhodnotíme kresťanské náboženstvo, islam, budhizmus, hinduizmus podľa týchto zákonov, tak zistíme, že sú mylné. Tieto náboženstvá nemajú pravdu. Ale musím sklamať aj ateistov. Ak podľa duality existuje hmota, tak musí existovať aj duálny protiklad. Čo je protiklad hmoty? No „nehmota“. Niečo čo exituje a nie je hmotné. Čo to je? Je to DUCH. Existencia hmoty dokazuje existenciu ducha. Tak jednoduché….

 

A čo bolo skôr, hmota, alebo duch? Zlá otázka. V tomto vesmíre boli okamžite aj hmota a aj duch.

 

Pavol Peter Kysucký
autor knihy Obroda Slovanov

 

Sucho v r. 2020

Táto zima bola extrémne teplá. Len pršalo a bolo u nás na dedine veľmi málo snehu. Tak som sa pýtal koncom februára matky, ako to bolo v tom roku, keď po vojne bolo to katastrofické sucho….. a neúroda. Či to nebolo náhodou podobné súčasnému stavu?

Potvrdila mi, že v tom roku bola tiež veľmi teplá zima a len pršalo a žiadny sneh. Od apríla potom nepršalo a bolo také sucho, že nič nevyrástlo a vtedy nás zachránil Sovietsky Zväz, ktorý aj keď bol tiež postihnutý suchom, tak nám dodal potraviny, aby sme na Slovensku a v Čechách nezahynuli od hladu.

Od konca februára do konca marca r. 2020 sa nič v tomto smere nezmenilo…….. Sledujem oblohu, množstvo mrakov, smery vetrov, teplotu, výšku zrážok ……… množstvo vody v rieke, ako rýchle narastá, alebo naopak „neprirodzene“ rýchle klesá – to sú asi ale tie vyrúbané lesy!

Takže teraz, keď to píšem 30.3.2020, mám pocit, že sa blíži podobné katastrofálne sucho na Slovensku!!
Povedzte to všetkým zodpovedným na ich postoch, nech sa radšej dopredu pripravujú, aj ak by som nemal pravdu. Dúfam, že nebudem mať pravdu, že je to omyl. Avšak ten, kto je pripravený na pesimistickú predpoveď blízkej budúcnosti, sa ľahšie ochráni.
Túto informáciu dávajte hlavne :
- poľnohospodárom, farmárom
- ministerstvu poľnohospodárstva – teraz pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
- ministerstvu lesného a vodného hospodárstva
- obecným úradom

Ďakujem.
Dňa 30.3.2020

Pavol Peter Kysucký
autor knihy Obroda Slovanov

 

Lesy na Slovensku a kôrovec

Nie som odborníka na lesy a kôrovca. Ale náhodou sa mi „dostalo poučenia“, ktoré som ja okamžite pochopil, že sú to zásadne dôležité fakty a informácie. A myslím si, že je to pravda!! Tieto informácie som dostal od „lesníka“, ktorý celý život pracuje a žije v symbióze s lesom….. a na Kysuciach…….!! Ja som mu uveril, že má pravdu a preto som sa rozhodol zverejniť ďalšiu kolosálnu zločineckú podstatu demokracie…….

A tak Vám tieto informácia v mojom „jazyku“ prevysvetlím……. a domyslím!

 

Ihličnatý les potrebuje, aby chemická reakcia pôdy bola zásaditá, alebo aspoň neutrálna. Ale to nie je možné, ak pršia „kyslé dažde“. Ako vznikajú kyslé dažde? Tak, že v priemyselných oblastiach ako je české Karvinsko a poľské Krakovsko …. vypúšťajú do atmosféry veľké množstvá chemických kyslých exhalátov. A tieto kyslé exhaláty sa roznášajú vetom. Je všeobecne známe, že možno až 80 % vetrov z týchto oblastí veje na severné a stredné Slovensko……… Jasné!

 

Ale čo je hlavná a šokujúca informácia od tohto lesníka, asi skôr lesného robotníka - a môj názor „vysoko inteligentného muža“ - aj keď nemá vysokoškolské vzdelanie a možno ani stredoškolské…..?!

 

Tento obyčajný slovenský dedinčan má asi mnohonásobne viac vedomostí o lese, ako akademici a iní, ktorí majú tituly pred menom aj za menom…..Hovorí otvorene, z duše a bez strachu. Akademici a iní vedeckí chumaji, ktorí sa trasú o svoje „vedecké“ a „politické“ demokratické pozície a urobia len to, čo im neuškodí v ich finančnom príjme….. sú hovná!! Takéto „demokratické“ hovná sú pre národ k ničomu. Naopak sú to nepriatelia národa! Načo platiť takýchto chujov, ak ničia nielen Slovenské lesy?!

 

Takže tento „múdry muž“, s ktorým som ležal v nemocnici v jednej miestnosti, mi vysvetlil, ako je to s kôrovcom.

 

Ak sa stane pôda kyslá, tak sa rozmnoží nejaká huba. A tá huba najskôr napadá korene stromu. Ale ako sa posilňuje táto huba kvôli kyslej reakcii pôdy, tak od koreňov postupuje aj nad zem a napadá potom celý kmeň. Strom v čase takéhoto „globálneho“ napadnutia chce zachrániť svoj „druh“ a preto pred smrťou vyprodukuje maximálne množstvo šišiek a teda semien. A táto maximálna produkcia šišiek, ďalej výrazne oslabí, vyčerpá strom a teda po tomto „obetovaní sa“ stromu v prospech „komunity“, tak ako totálne vyčerpaný, už neschopný sa brániť kôrovcovi, hynie…….

 

Toto je úžasná duša stromov. Tak sa stromy obetujú za prežitie druhu….. A čo slovenskí vedci a akademici platení z grantov EU?

 

A teraz k veci. Za socializmu pravidelne práškovali lesy na Slovensku mletým vápencom… Oni tí „komunisti“ vedeli, že treba regulovať kyslosť pôdy…….. A čo tí demokrati? Nevedia? Nie sú to náhodou zločinci? Však z čias socializmu museli zodpovední ľudia na svojich pozíciách vedieť, že je treba v lesoch Slovenska upravovať pH pôdy! Prečo po r. 1989 okamžite zrušili práškovanie lesov vápencom? Kto toto rozhodol? Ktorí zločinci z týchto pozícií sú zodpovední za likvidáciu ihličnatých lesov na Slovensku, hlavne na severnom a strednom Slovensku?! To bolo určite „kolektívne“ zločinecky rozhodnuté! Bude to pre všetkých zodpovedných trest smrtí? Však podľa Kapitoly „Cena človeka“ knihy OS, by to mal byť určite ortieľ smrti! …..Však sa nevykúpia za napáchané škody do konca ich životov!

 

Svine demokratické, zločinecké……..

 

Toto isté platí všade, kde kyslé dažde nie sú regulované práškovaním vápencom!

 

Pavol Peter Kysucký