Krátke postrehy od pána Kysuckého

Lesy na Slovensku a kôrovec

Nie som odborníka na lesy a kôrovca. Ale náhodou sa mi „dostalo poučenia“, ktoré som ja okamžite pochopil, že sú to zásadne dôležité fakty a informácie. A myslím si, že je to pravda!! Tieto informácie som dostal od „lesníka“, ktorý celý život pracuje a žije v symbióze s lesom….. a na Kysuciach…….!! Ja som mu uveril, že má pravdu a preto som sa rozhodol zverejniť ďalšiu kolosálnu zločineckú podstatu demokracie…….

A tak Vám tieto informácia v mojom „jazyku“ prevysvetlím……. a domyslím!

 

Ihličnatý les potrebuje, aby chemická reakcia pôdy bola zásaditá, alebo aspoň neutrálna. Ale to nie je možné, ak pršia „kyslé dažde“. Ako vznikajú kyslé dažde? Tak, že v priemyselných oblastiach ako je české Karvinsko a poľské Krakovsko …. vypúšťajú do atmosféry veľké množstvá chemických kyslých exhalátov. A tieto kyslé exhaláty sa roznášajú vetom. Je všeobecne známe, že možno až 80 % vetrov z týchto oblastí veje na severné a stredné Slovensko……… Jasné!

 

Ale čo je hlavná a šokujúca informácia od tohto lesníka, asi skôr lesného robotníka - a môj názor „vysoko inteligentného muža“ - aj keď nemá vysokoškolské vzdelanie a možno ani stredoškolské…..?!

 

Tento obyčajný slovenský dedinčan má asi mnohonásobne viac vedomostí o lese, ako akademici a iní, ktorí majú tituly pred menom aj za menom…..Hovorí otvorene, z duše a bez strachu. Akademici a iní vedeckí chumaji, ktorí sa trasú o svoje „vedecké“ a „politické“ demokratické pozície a urobia len to, čo im neuškodí v ich finančnom príjme….. sú hovná!! Takéto „demokratické“ hovná sú pre národ k ničomu. Naopak sú to nepriatelia národa! Načo platiť takýchto chujov, ak ničia nielen Slovenské lesy?!

 

Takže tento „múdry muž“, s ktorým som ležal v nemocnici v jednej miestnosti, mi vysvetlil, ako je to s kôrovcom.

 

Ak sa stane pôda kyslá, tak sa rozmnoží nejaká huba. A tá huba najskôr napadá korene stromu. Ale ako sa posilňuje táto huba kvôli kyslej reakcii pôdy, tak od koreňov postupuje aj nad zem a napadá potom celý kmeň. Strom v čase takéhoto „globálneho“ napadnutia chce zachrániť svoj „druh“ a preto pred smrťou vyprodukuje maximálne množstvo šišiek a teda semien. A táto maximálna produkcia šišiek, ďalej výrazne oslabí, vyčerpá strom a teda po tomto „obetovaní sa“ stromu v prospech „komunity“, tak ako totálne vyčerpaný, už neschopný sa brániť kôrovcovi, hynie…….

 

Toto je úžasná duša stromov. Tak sa stromy obetujú za prežitie druhu….. A čo slovenskí vedci a akademici platení z grantov EU?

 

A teraz k veci. Za socializmu pravidelne práškovali lesy na Slovensku mletým vápencom… Oni tí „komunisti“ vedeli, že treba regulovať kyslosť pôdy…….. A čo tí demokrati? Nevedia? Nie sú to náhodou zločinci? Však z čias socializmu museli zodpovední ľudia na svojich pozíciách vedieť, že je treba v lesoch Slovenska upravovať pH pôdy! Prečo po r. 1989 okamžite zrušili práškovanie lesov vápencom? Kto toto rozhodol? Ktorí zločinci z týchto pozícií sú zodpovední za likvidáciu ihličnatých lesov na Slovensku, hlavne na severnom a strednom Slovensku?! To bolo určite „kolektívne“ zločinecky rozhodnuté! Bude to pre všetkých zodpovedných trest smrtí? Však podľa Kapitoly „Cena človeka“ knihy OS, by to mal byť určite ortieľ smrti! …..Však sa nevykúpia za napáchané škody do konca ich životov!

 

Svine demokratické, zločinecké……..

 

Toto isté platí všade, kde kyslé dažde nie sú regulované práškovaním vápencom!

 

Pavol Peter Kysucký